Aktsiate TOP: eelistati Tallinna börsi

Aktsiate TOP: eelistati Tallinna börsi

Juunis eelistasid Swedbanki kliendid Tallinna börsi aktsiaid, kuna dividendihooaeg kodubörsil kogus hoogu.

Tallinna Sadam maksis juuni alguses välja dividendi 0,134 eurot aktsia kohta, kokku jaotati aktsionäridele 35,2 miljonit eurot.

Tallink pani juuni keskel lukku nimekirja aktsionäridest, kes saavad dividendi ja aktsiakapitali vähendamisega seotud väljamakseid. Juuli alguses maksti aktsionäridele välja 5 senti aktsia kohta. Lisaks maksab laevanduskontsern eeldatavalt detsembris aktsionäridele aktsiakapitali vähendamisega seoses veel 7 senti aktsia kohta.

Juuni lõpus fikseeris ka Merko Ehitus aktsionäride nimekirja, kes saavad dividendi. Dividendideks jaotati juuli esimesel päeval 17,7 miljonit eurot ehk 1 euro aktsia kohta.

Tallinna Vesi maksis juuni lõpus aktsionäridele välja 75 senti aktsia kohta. Suur uudis tuli eelmine kuu Tallinna Veele rahvusvaheliselt vahekohtult, mis otsustas, et ei rahulda veefirma nõudeid tariifivaidluses. See tähendab, et Tallinna Vesi ei saa tõsta veehinda soovitud määras.

Sel aastal langustrendis Tesla aktsia sai juunis leevendust, kuna kerkis üle 20%. Aktsiate topist leiab ka teise elektriautode tootja – eelmisel aastal börsidebüüdi teinud Nio Inc. Hiina ettevõttel pole börsil hästi läinud, kuna juunis langes aktsia rekordmadalale.

 

Swedbanki klientide eelistatuimad aktsiad juunis 2019

  1. Swedbank
  2. Tallinna Sadam
  3. Tallink Grupp
  4. Merko Ehitus
  5. United States Steel
  6. Tesla
  7. Tallinna Vesi
  8. Tallinna Kaubamaja
  9. Nio Inc
  10. Ramirent
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..