Hindade tõus ulatus mais üle 3 protsendi

Hindade tõus ulatus mais üle 3 protsendi

Inflatsioon ulatus mais 3,1 protsendini. Hinnatõusust andsid poole sundkulude, eluaseme ja toidu, kallinemine. Eluasemega seotud kulude tõusu panustasid elektri, kütte ja üüri hinna tõus. Elektri hinda kergitasid süsinikdioksiidi kvootide hinnatõus ja sademetevaene aprill. Tänu tugevale nõudlusele kallineb üür jätkuvalt umbes 7% aastas.

Toiduainete hindu kergitasid köögiviljad. Värsked köögiviljad kallinesid aastaga umbes poole võrra tänu eelmise aasta põuasele suvele.

Jätkus meelelahutuse ja vaba ajaga seotud teenuste hinnatõus. Selle taga on ühelt poolt tugev nõudlus ja teiselt poolt kulude, eelkõige tööjõukulude, kiire kasv.

Hindade tõus peaks teisel poolaastal mõnevõrra aeglustuma. Lisaks energia ja toiduainete hinnatõusu pidurdumisele surub hinnaindeksit allapoole ka oodatav alkoholi aktsiisimäärade alandamine juulis. Vastav eelnõu on hetkel Riigikogus.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..