Aktsiate TOP: Swedbanki aktsia jätkuvalt populaarseim

Aktsiate TOP: Swedbanki aktsia jätkuvalt populaarseim

Aprillis oli jätkuvalt Swedbanki klientide eelistatuimaks aktsiaks kodupanga aktsia, kuid võrreldes märtsiga, näeme TOPis ka uusi tulijaid.

Esikolmikus muudatusi polnud. Swedbank teatas aprillis oodatust paremad esimese kvartali tulemused ja muudatustest nõukogus. Ühtlasi teatas Rootsi regulaator, et ei hakka Swedbanki rahapesu uurima. Positiivsed uudised aitasid panga aktsial möödunud kuul rallida 15 protsenti.

Swedbanki aktsia aprill 2019

Swedbanki aktsia aprill 2019

Teisel kohal oli Tallinna Kaubamaja, mis maksis aprilli keskpaigas aktsionäridele välja rekordilise dividendi 0.71 eurot aktsia kohta. Kolmandal kohal oli Tallinna Sadam, mille aktsionärid kinnitasid aprillis toimunud üldkoosolekul dividendiks 0.134 eurot aktsia kohta. Dividend makstakse välja juunis.

Neljandalt kohal oli Merko Ehitus, mis on võrreldes märtsiga parandanud enda positsiooni kahe koha võrra. Investorite huvi Merko vastu saab seletada sellega, et tegemist ettevõttega, mis maksab regulaarselt dividende. Nii ka sel aastal – aktsionäridele makstakse välja 1 euro aktsia kohta.

Viiendalt kohalt leiame Nordea, mis on ühtlasi ka aktsiatopi esimene uus tulija võrreldes märtsiga. Kuuendal kohal oli laevanduskontsern Tallink, mis teatas juba veebruari lõpus, et maksab aktsionäridele välja koos dividendi ja aktsiakapitali vähendamisega 0.12 eurot aktsia kohta.

Nordea aktsia aprill 2019

Nordea aktsia aprill 2019

Uute tulijatena leiame tabeli alumisest otsast veel Tesla, mille aktsia kukkus aprillis üle 16 protsendi, Soome terasetootja Outokumpu ning aprillis 15 protsenti tõusnud Facebooki aktsia.

Tesla aktsia aprill 2019

Tesla aktsia aprill 2019

Swedbanki klientide eelistatuimad aktsiad aprillis 2019

  1. Swedbank
  2. Tallinna Kaubamaja
  3. Tallinna Sadam
  4. Merko Ehitus
  5. Nordea
  6. Tallink
  7. Šiauliu Bankas
  8. Tesla
  9. Outokumpu
  10. Facebook

Märksõnad

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..