Swedbanki kliendid saavad lisaks äpile algatada välkmakseid ka internetipangas

Swedbanki kliendid saavad lisaks äpile algatada välkmakseid ka internetipangas

Välkmaksed on euromaksed, mis liiguvad pankade vahel ööpäevaringselt paari sekundiga. Välkmakset saab teha summas kuni 15000 eurot teise panka, mis on välkmaksete süsteemiga liitunud. Välkmakseid võtavad täna Eestis vastu Swedbank, SEB, LHV ja Coop. Välkmaksete hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Välkmaksete võimalus tekkis Swedbanki klientidel uue mobiiliäpi esmaversiooni turule toomisega juba 2018. aasta septembris. Kuigi mobiilipanga kasutajate arv järjest kasvab, soovime kindlasti pakkuda välkmaksete võimalust ka oma internetipanga kasutajatele. Välkmakse algatamiseks tuleb valida Swedbanki internetipanga igapäevapanganduse menüüst „Uus makse“. Kui saaja konto asub pangas, mis võtab vastu välkmakseid, teostatakse uuelt maksevormilt algatatud makse automaatselt välkmaksena ja raha jõuab kohale loetud sekunditega. Uus nutikas maksevorm kontrollib sisestatud teavet ja annab kohe teada, kui andmetes on viga.

Esimeses etapis, saab uue maksevormi abil teha pangasiseseid ja siseriiklikke makseid. Järgmise sammuna lisame võimaluse teha ka rahvusvahelisi makseid. Siseriikliku makse vormilt, konto väljavõttelt, maksete ajaloost või määratud maksete lehelt algatatud makseid hetkel veel välkmaksena ei teostata, kuid järk-järgult viime kõik maksevormid üle uuele lahendusele, mis võimaldab algata välkmakseid.

Välkmakseid saab vastu võtta nendest Euroopa pankadest, mis on liitunud üleeuroopalise välkmaksete süsteemiga. Välkmaksete võimaluse olemasolu saab kontrollida EBA Clearing kodulehelt. Nii nagu muude SEPA euromaksete puhul on sissetulevad välkmaksed tasuta.

 

Vaata lisaks

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..