Noorte spordiprogrammide toetus ulatub Narva-Jõesuust Saaremaani

Noorte spordiprogrammide toetus ulatub Narva-Jõesuust Saaremaani

Sigrid Sikk 21.05.2020

Swedbanki tänavusse noorte liikumis- ja spordiprogrammide taotlusvooru laekus rekordiliselt palju taotlusi – 89 projekti. Rahastuse kogusummas 25 000 eurot saavad kuus projekti, kelle tegevus ulatub Narva-Jõesuust Saaremaani.

Toetust said erinevate spordialade algatused

„Häid projekte oli tänavu erakordselt palju ja sestap ei õnnestunud kõiki tugevaid projekte toetada. Valikut tehes arvestasime, et oleks projekte, mille tegevus ulatub üle Eesti ja samas, et annaksime hoogu ka väiksematele algatustele, milleni teised toetusmeetmed ei pruugi jõuda. Toetatud said erinevate spordialade algatused. Samuti aitavad mitmed projektid parandada ligipääsu liikumisvõimalustele,“ rääkis Swedbanki spordiklubi juht ja komisjoni esimees Ardo Pajur. “Meie eesmärk on aidata kaasa sellele, et lapsed ja noored oleksid terved ja liikuvad ning võimalikult paljudele oleksid tagatud parimad treeningvõimalused.”

Projektide eesmärgid

Rahastuse saab TegevusTe OÜ, kes viib tegevusteraapia põhimõtetel läbi erivajadustega laste liikumistunde. Tänu toetusele viiakse läbi koolitus erivajadustega lastele liikumistundide andmiseks ning hakatakse korraldama ka tantsutunde. Motus Spordiklubi korraldab toetuse abil Narva ning Narva-Jõesuu asenduskodu lastele surfilaagri Narva-Jõesuus ja Spordiklubi Barra on võtnud enda eesmärgiks pakkuda lastele judo suvelaagrit Saaremaal ja Rummussaares. Eesti Võrkpalli Liit korraldab ranna- ja saalivõrkpalli karikavõistlusi üle Eesti ning Eesti Triatloni Liit laste- ja noortesarja nimega „Uju ja jookse“ viies Eesti linnas (Tartu, Tallinn, Keila, Rakvere, Pärnu). JK Volta plaanib jalgpallispordi edendamiseks korda teha harjutusväljaku.

Juba viiendat aastat toimuvasse taotlusvooru olid oodatud nii uuenduslikud ideed kui ka traditsioonilised laste ja noorte liikumisharjumusi edendavad projektid. Komisjoni liikmed pidasid oma otsust tehes silmas, et programm oleks selgelt lastele ja noortele suunatud, sisuliselt lahti kirjutatud ning eelarveline jaotus välja toodud. Samuti, et esindatud oleksid erinevad spordialad ja regioonid.

Vaata lisaks:

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..