Aktsiate TOP: Tesla kurbmäng

Aktsiate TOP: Tesla kurbmäng

Maikuus kerkis Tesla aktsiate topis kõrgele kohale, kuna elektriautode tootja väljavaade on muutunud üha nukramaks.

Tesla tegevjuht Elon Musk andis teada, et kui tõsiseid ümberkorraldusi ei tehta, jätkub ettevõttel raha ainult kümneks kuuks. Ka analüütikud helistasid Tesla osas häirekella, tuues põhjuseks vähenenud nõudlust Tesla autode järele ning üha suurenevat võlakoormat. Morgan Stanley analüütikute arvates võib halvima stsenaariumi järgi Tesla aktsia isegi 10 dollarile kukkuda. Aktsia kukkus mais 21%, aasta algusest on aktsia kaotanud üle 40% oma väärtusest.

Tesla aktsia, mai 2019

Tesla aktsia, mai 2019

Danske Bank kärpis enda selle aasta prognoose, kuna esimese kvartali tulemused valmistasid pettumuse. Aktsia kukkus tulemuste avaldamise järgselt üle 8 protsendi. Pank prognoosib, et selle aasta puhas intressitulu saab olema väiksem kui eelmise aastal. Danske aktsia on aasta algusega võrreldes langenud 15%.

Danske Banki aktsia, mai 2019

Danske Banki aktsia, mai 2019

Outokumpu esimese kvartali tulemused olid nõrgad. Vaatamata käibe 2.6%-lisele suurenemisele 1,71 miljardi euroni, vähenes EBITDA 140 miljonilt 40 miljonile. Tulemuste järgselt võttis Outokumpu aktsia suuna alla, langedes maikuu jooksul üle 13%.

Outokumpu aktsia, mai 2019

Outokumpu aktsia, mai 2019

Olainfarm teata mai keskpaigas, et maksab dividendi 0.10 eurot aktsia kohta. Kuu lõpus avaldas Läti ravimitootja ka enda esimese kvartali majandustulemused: käive suurenes 13%, 34.7 miljoni euroni, puhaskasum oli rekordilised 8.3 miljonit eurot.

Tallink teatas esimese kvartali auditeerimata tulemused. Müügitulu langes 2.9%, 178.9 miljoni euroni, puhaskahjum suurenes 5.7 miljoni võrra, 25.3 miljoni euroni.

 

Swedbanki klientide eelistatuimad aktsiad mais 2019

  1. Swedbank
  2. Šiauliu Bankas
  3. Tesla
  4. Tallinna Sadam
  5. Danske Bank
  6. Tallinna Kaubamaja
  7. Outokumpu
  8. Nokia
  9. Olainfarm
  10. Tallink
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..