Aktsiate TOP: Tallinna börsi dividendimaksjate vastu on jätkuvalt suur huvi

Aktsiate TOP: Tallinna börsi dividendimaksjate vastu on jätkuvalt suur huvi

Eelistatuim aktsia oli märtsis Swedbankil. Aktsia kukkus veebruari keskpaigast üle 30% tuues langusega kaasa suure kauplemisaktiivsuse kasvu. Samal ajal kinnitas Panga üldkoosolek dividendi 14.2 SEKi aktsia kohta ning dividendi saavate aktsionäride nimekiri fikseeriti samuti Märtsi lõpus.

Swedbanki aktsia, märts 2019

Swedbanki aktsia, märts 2019

Huvi kasv oli jätkuvalt suur ka Tallinna börsi dividendimaksjate vastu. Tallinna Kaubamaja teatas juba veebruaris, et maksab rekordilise dividendi 0.71 eurot aktsia kohta. Eelmisel aastal võimsa börsidebüüdi teinud ja rahvaaktsia staatusesse tõusnud Tallinna Sadam oli samuti üks enimkaubelduid aktsiaid. Ühtlasi teatas ettevõte käesoleva kuu alguses, et jaotab sel aastal aktsionäridele oodatust rohkem raha: 35.2 miljonit eurot ehk 0.134 eurot aktsia kohta. Merko Ehitus jätkab stabiilselt dividendi maksmist: dividend on sama, mis eelmisel aastal ehk 1 euro aktsia kohta.

Huvi Tallinki aktsia vastu oli samuti suur märtsis. Laevanduskontsern teatas juba veebruaris, et tahab koos dividendi ja aktsiakapitali vähendamisega aktsionäridele maksta 12 senti aktsia kohta.

LHV Group kinnitas möödunud kuul dividendi 0.21 eurot aktsia kohta, mis maksti kuu lõpus aktsionäridele ka välja.

Vilniuse börsil noteeritud Šiauliu Bankas püüdis samuti aktsionäride tähelepanu sellega, et teatas oodatust suuremast dividendist.

Baltika aktsia kukkus üle 50 protsendi ja ajaloo madalaimale tasemele, kuna ettevõte teatas, et pärast kahjumiga lõppenud aastat lõpetatakse Eestis tootmine. Baltika teatel on see ettevõtte ajaloo radikaalseim samm.

Baltika aktsia, märts 2019

Baltika aktsia, märts 2019

Tallinna Vesi oli huviorbiidis, kuna veefirma teatas, et mais on oodata otsust rahvusvaheliselt arbitraažikohtult, mis puudutab tariifivaidlust Eesti riigi vastu.

1. Swedbank
2. Tallinna Kaubamaja
3. Tallinna Sadam
4. Šiauliu Bankas
5. Baltika
6. Merko Ehitus
7. Tallink
8. LHV Group
9. Tallinna Vesi
10. Raketech Group

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..