5 levinud küsimust elukindlustuse kohta

5 levinud küsimust elukindlustuse kohta

Elukindlustuse peale mõeldakse tihtipeale alles siis, kui midagi juhtub. Mis on levinuimad küsimused ja vastused elukindlustuse kohta?

Kas tood perele toidu lauale või kannad hoolt laste kasvatamisega seotud kulude eest? Hoolitsed pere igakuiste kommunaalmaksete eest või maksad tagasi suuremat laenu?

Kui vastasid neile küsimustele jaatavalt, võiksid kindlasti mõelda elukindlustuse peale.

Mis on aga levinuimad küsimused, mis inimestel elukindlustust sõlmides tekivad?

1. Mis vanuseni saab elukindlustust teha? Kas on olemas ka vanuse alam- ja ülemmäär?

Elukindlustuse lepingut saab sõlmida alates 18 eluaastast ning olenevalt lepingu tüübist kuni 50 või 69 eluaastani (k.a).

2. Kui kodulaenu võtjal on elukindlustus ja temaga midagi juhtub, kes kodulaenu edasi maksab?

Kui on sõlmitud laenukindlustusleping, siis puuduva töövõime või surma korral laenujäägi tagastab pangale kindlustusselts. Klassikalise elukindlustuslepingu puhul makstakse summa välja kindlustusvõtja poolt määratud isikule. Kodulaenu maksmise kohustus aga läheb üle pärijatele.

3. Kas enne elukindlustuslepingu sõlmimist on vaja tervisekontroll teha?

Lepingu puhul, kus kindlustuskaitse summa võrdub Eesti keskmise aastapalgaga, tuleb vastata vaid viiele küsimusele. Kui saad kõikidele väidetele vastata jaatavalt, tervisekontrolli minema ei pea. Ulatuslikuma kaitsega lepingu puhul tuleb täita ära terviseküsimustik ning selle põhjal otsustatakse tervisekontrolli vajadus. Tervisekontrolli eest maksab kindlustusselts.

4. Kuidas ja millal õnnetusest teavitama peaks?

Kindlustusjuhtumist on kindlustatud inimesel või lähedastel mõistlik kindlusseltsi teavitada esimesel võimalusel, et kindlustus saaks võimalikult kiiresti hüvitise välja maksta. Kahjuavalduse saab teha internetipangas, selleks ei pea kuhugi minema.

5. Kui paljudel inimestel on Eestis elukindlustus?

Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel oli 2017 aasta mai lõpu seisuga kehtivaid elukindlustuse lepinguid ca 127 000, nendele lisanduvad veel kogumiskindlustused koos elukindlustusega, mida on umbes 110 000. Kokku seega 237 000 lepingut. Kuna ühel inimesel võib olla samaaegselt ka mitu elukindlustuse lepingut, siis täpset inimeste arvu on raske välja tuua. Küll võib aga öelda, et vara kindlustavad Eesti inimesed endiselt oluliselt meelsamini kui oma elu ja tervist.

Elukindlustust pakub Swedbank Life Insurance SE. Tutvu teenuse tingimustega aadressil www.swedbank.ee, vajadusel konsulteeri kindlustusspetsialistiga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..