Kuidas teha oma lapsele Smart-ID?

Kuidas teha oma lapsele Smart-ID?

Maare Uus 25.07.2017

Hea uudis kõigile lapsevanematele! Teie lapsed vanuses alates 6. eluaastast saavad nüüdsest mobiili- ja internetipangas kasutada isikutuvastuseks Smart-ID-d ja seda täiesti tasuta.

Algklassilapsed internetipanka tihti ei satu, kuid mobiilipangast oma kontojäägi vaatamine on mugav ka neile. Nii on ka lapsevanemal hõlpsam, sest laps ei pea helistama emale-isale, et teada saada, kui palju on kaardil raha. Lisaks mobiilipangale saab Smart-ID abil sisse logida ka e-kooli ja paljudesse teistesse keskkondadesse.

Kui sa veel ei tea, mis on Smart-ID ja kuidas see su elu lihtsamaks teeb, vaata lähemalt siit.

Mida on vaja lapsele Smart-ID avamiseks?

Smart-ID konto loomiseks on vaja lapse ID-kaarti ja teada tuleb ka PIN1 koodi. Kui laps on üle 15 aasta vana ja tal on juba Mobiil-ID, saab ta Smart-ID aktiveerida ka Mobiil-ID abil. Protsess on üsna lihtne, kui järgid alltoodud juhiseid.

Alustuseks tuleb laadida lapse nutitelefoni Smart-ID äpp, tuvastada lapse isik arvuti kaudu ning seejärel peab lapsevanem kinnitama registreerimise ID-kaardi või Mobiil-IDga.

Kuidas avada lapsele Smart-ID, kui tal on olemas ID-kaart

  1. Laadi lapse nutitelefoni Smart-ID äpp App Store’ist või Google Play‘st. Ava äpp ja järgi instruktsioone kuni selle hetkeni, millal palutakse minna Smart-ID registreerimise veebilehele reg.smart-id.com.
  2. Ühenda oma arvuti külge ID-kaardi lugeja ja ava arvuti veebibrauseris reg.smart-id.com.
  3. Palu lapsel reg.smart-id.com lehel oma ID-kaardiga sisse logida. Selleks on tarvis teada tema ID-kaardi PIN1 parooli.
  4. Seejärel tuleb lapsel reg.smart-id.com lehele sisestada telefoni ekraanil Smart-ID äpis kuvatav kood, lisada enda kontaktid ning saata lapsevanemale Smart-ID avamise kinnituskiri. Kirja saab edastada meili teel või mõne muu kanali kaudu samalt veebilehelt.
  5. Ava lapsevanemale laekunud kinnituskirjas olev link ja allkirjasta enda Mobiil-ID või ID-kaardiga lapse Smart-ID kasutamise tingimused ja taotlus. See võtab mõne minuti.
  6. Smart-ID hakkab lapse telefonis tööle paari minuti jooksul pärast taotluse allkirjastamist lapsevanema poolt.

Kuidas avada lapsele Smart-ID, kui tal on olemas Mobiil-ID

  1. Laadi lapse nutitelefoni Smart-ID äpp App Store’ist või Google Play‘st. Ava äpp ja järgi instruktsioone .
  2. Äpp annab teate, et Smart-ID registreerimiseks on tarvis lapsevanema luba. Selleks tuleb lapsel Smart-ID äpist saata kinnituskiri meili või mõne teise suhtluskanali kaudu lapsevanemale.
  3. Ava lapsevanemale laekunud kinnituskirjas olev link ja allkirjasta enda Mobiil-ID või ID-kaardiga lapse Smart-ID kasutamise tingimused ja taotlus. See võtab mõne minuti.
  4. Smart-ID hakkab lapse telefonis tööle paari minuti jooksul pärast taotluse allkirjastamist lapsevanema poolt.

 

Laps saab interneti- ja mobiilipanka kasutada siis, kui lapsevanem on talle vastava lepingu sõlminud. Teenust pakub Swedbank AS. Tutvu teenuste tingimustega www.swedbank.ee ja konsulteeri pangatöötajaga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..