Mobiilipanga kasutamise teeb mugavaks uus tasuta Smart-ID (video)

Mobiilipanga kasutamise teeb mugavaks uus tasuta Smart-ID (video)

Agnes Oidsalu Agnes Oidsalu 10.03.2017

Alates 8. märtsist on võimalik Swedbanki digitaalseid kanaleid – internetipanka ja mobiilipanka – kasutada uue isikutuvastuse rakendusega Smart-ID. Vaata sellest videost, miks see Sulle oluline ja kasulik võiks olla:

Smart-ID kasutamine on imelihtne

Mugav ja turvaline Smart-ID sarnaneb kasutaja jaoks mobiil-ID-ga ning sarnaselt mobiil-ID-ga vajate Smart-ID-ga pangakontole või teistesse e-keskkondadesse sisselogimiseks kahte PIN-koodi. Samas ei sõltu Smart-ID nutiseadme sim-kaardist ega operatsioonisüsteemist.

Smart-ID-d on hõlbus kasutusele võtta: taotlemiseks ei pea kusagile minema. Rakenduse saab nutiseadmesse alla laadida Google Playst või Apple App Store’ist ning kodust lahkumata kasutamiseks aktiveerida mobiil-ID või ID-kaardi abil. Smart-ID-ga ei kaasne täiendavaid kulusid, see on Swedbanki kliendile täiesti tasuta.

Smart-ID töötab mitmes seadmes korraga

Smart-ID sobib hästi ka kõigile neile, kes kasutavad mitut erinevat seadet (nutitelefon, tahvel, arvuti), kuna seda saab korraga kasutada kõigile neil. Samuti ei välista Smart-ID teisi autentimisvahendeid: nii saad paralleelselt jätkata ka juba harjumuspäraseks saanud ID-kaardi või mobiil-ID kasutamist.

Smart-ID on turvaline

Smart-ID on välja töötanud SK ID Solutions AS, kes on ühtlasi ka ID-kaardi ja mobiil-ID looja. See on kooskõlas Euroopa Komisjoni määrustega ja arvestab Euroopa Keskpanga nõudeid tugevale autentimisvahendile. Smart-ID sobib hästi pea kõikide pangateenuste kasutamiseks.

Vaata kaht lühikest õppevideot, kuidas logida Smart-ID abil mobiilipanka ja internetipanka:

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..