Tänavu on võimalik esitada tuludeklaratsioon ka Smart-ID abil

Tänavu on võimalik esitada tuludeklaratsioon ka Smart-ID abil

Sel aastal saab esmakordselt esitada tulumaksudeklaratsiooni ka Smart-ID abil, kui siseneda e-maksuametisse internetipanga kaudu. Sealjuures saab nutiseadmes Smart-ID abil tulud deklareeritud kasvõi poes järjekorras seistes. Maksu- ja tolliameti andmeil on viiendik praeguseks esitatud deklaratsioonidest laekunud just nutitelefoni kaudu.

Võta paroolikaardi asemel Smart-ID!

“Statistika näitab, et 75% meie klientidest, kes on hakanud kasutama Smart-ID-d, on ühtlasi asunud sagedamini kasutama ka e-teenuseid. Olen kindel, et nende seas on väga palju ka neid, kes esitavad tuludeklaratsiooni just Smart-ID abil,” avaldas Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets. „Tuletame meelde, et Smart-ID on väga hea alternatiiv paroolikaartidele, mille kasutamise lõpetame juba vähem kui aasta pärast.“

Smart-ID saab vormistada endale kodust arvuti tagant lahkumata või vajadusel ka pangakontoris. Selleks tuleb laadida nutiseadmesse Google Play‘st või Apple App Store’ist Smart-ID rakendus ning tuvastada oma isik Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Pea aasta tagasi turule tulnud Smart-ID on Eestis kasutusele võtnud juba üle 160 000 inimese, neist enam kui 100 000 on Swedbanki kliendid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Tahad teada, kuidas kasutada Smart-IDga Swedbanki mobiiliäppi ja internetipanka? Vaata how-to videotest siin.

Füüsilise isiku tuludeklaratsioone saab esitada 15. veebruarist 2. aprillini. Lisaks Smart-IDle saab e-maksuametisse sisselogimiseks kasutada ID-kaarti, Mobiil-IDd ja muid panga poolt pakutavaid autentimislahendusi.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..