Välkmaksed liiguvad sekunditega

Välkmaksed liiguvad sekunditega

Raha saab nüüd saata teise panka silmapilkselt ka õhtul ja nädalavahetusel, sest välkmaksed muudavad pankadevaheliste ülekannete tegemise väga kiireks. 

Millega tegu?

Välkmakse on makse, mis jõuab saajani viivituseta. Kui Swedbanki-siseselt liiguvad maksed kontode vahel kohe, siis mõnda teise panka ülekande tegemisel võib raha kättesaamine võtta aega, sest maksed liiguvad kindlatel aegadel. Välkmakse liigub aga erinevate pankade vahel välgukiirusel. See tähendab, et kohe kui oled makse ära teinud, jõuab see soovitud saajani.

Kuidas toimub?

Välkmakse tegemine pole keeruline, see käib täpselt samamoodi nagu iga teise makse sooritamine. Maksetüüpi ise valima ei pea. Oluline on ainult, et ka pank, kuhu makset teed, oleks välkmaksete vastuvõtjate nimekirjas. Praegu võtavad välkmakseid vastu SEB ja LHV. Välkmaksete võimaluse olemasolu saab kontrollida maksja pangas. Osalevate pankade nimekirja võib leida EBA Clearing leheküljelt.

Kus saab teha?

Swedbankis saad teha välkmakseid uues mobiiliäpis Swedbank 2019 Eestis. Peagi jõuab see võimalus ka meie internetipanka. Korraga saavad erakliendid välkmaksega üle kanda kuni 15 000 eurot. Välkmaksete algatamise hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..