Et sinu reis sujuks viperusteta ka pärast piirangute leevendamist

Et sinu reis sujuks viperusteta ka pärast piirangute leevendamist

Liina Laks 15.06.2020

Koroonaviiruse ja üleilmse pandeemia tõttu pidid paljud inimesed muutma oma reisiplaane või need suisa ära jätma. Eriolukorrast tingitud piirangud on täna küll leevenemas ning piirid paljude riikide vahel taas avatud, kuid mõte reisikohvri pakkimisest võib tekitada kõhklusi.

Välisministeerium soovitab jätkuvalt reisimist vältida, kuid kui see on siiski vajalik või kindel soov, tasub enne reisile asumist pöörata kindlasti tähelepanu oma reisikindlustuse kaitsetele, reisi tühistamise võimalustele ja muudele olulistele nüanssidele.

Et sul lihtsam oleks, koondasime siia artiklisse kasulikud nõuanded, et sinu reis sujuks viperusteta ka pärast piirangute leevendamist.

Pandeemiat ei ole lõppenuks kuulutatud

Maailma Terviseorganisatsioon ei ole pandeemiat lõppenuks kuulutanud ning jätkuvalt tuleb arvestada, et lennud võidakse tühistada, transpordiühendus erinevate linnade vahel võib olla häiritud või suisa puudulik ning restoranid, majutusasutused, vaatamisväärsused ja rannad on suletud. Eriolukorra meetmeid hakatakse vaikselt küll leevendama, kuid see toimub erinevates riikides erineva tempoga. Samas ei saa unustada, et piirangud võidakse ka inimeste tervise huvides taaskehtestada, kui olukord seda nõuab. See aga võib tähendada riikidevahelise transpordiühenduse katkemist ning koju tagasi pöördumine võib osutuda keeruliseks.

Kui otsustad reisile minna, ole igaks juhuks valmis, et

  • Sinu puhkus ei pruugi kulgeda planeeritult;
  • piirangute taaskehtestamine võib tuua kaasa lisakulu;
  • sõltuvalt riigist tuleb arvestada kohalike karantiininõuetega.

Reisikindlustus aitab, kui sinuga peaks reisil juhtuma õnnetus või kui loodusjõudude tõttu on sihtkohas viibimine keelatud

Kõige parema ülevaate sellest, mille vastu sinu reisikindlustus sind kaitseb, saad, kui tutvud oma reisikindlustuse tingimustega. Näiteks kuuluvad Swedbank P&C reisikindlustuse meditsiinikaitse alla juhtumid, kus inimene peaks saama viga autoõnnetuses või murdma jalaluu. Samuti kehtib reisitõrke kaitse juhul kui sihtkohas toimub loodusõnnetus või terrorismiakt, mis on katastroofiks kuulutatud ning mille tõttu on ametivõimud keelanud reisi sihtkohas viibimise või on turismiteenuste osutamine peatatud. Küll aga ei kehti Swedbanki reisikindlustuse tingimustest lähtuvalt hetkel reisile minnes kaitse koroonaviirusega seotud meditsiiniabile ning samuti ei hüvitata reisitõrke juhtumeid kui ametivõimud otsustavad uuesti riigipiirid sulgeda. Swedbanki reisikindlustuse tingimustega saad lähemalt tutvuda siin.

Kasulikku lugemist leiab enne reisi ka leheküljelt ReisiTargalt ning sihtriigi ametiasutuste veebilehtedelt.

Kasulikud viited

Kindlustust pakub Swedbank P&C Insurance AS. Tutvuge kindlustustingimustega aadressil Swedbank.ee või lähimas Swedbanki esinduses. Vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie meie küpsiste kasutamise eeskirjaga..