Eksperdid jagavad nõuandeid: kuidas alustada investeerimisega?

Kati Voomets | 23.03.2018
Rahatarkuse kuu raames toimus Kogumispäeviku grupi liikmetele seminar, mille teemaks oli investeerimine. Seminaril arutlesid eksperdid, kuidas alustada investeerimist väikeste summadega ja mida peaks algaja investor silmas pidama.
Veel

Miks soodsate tasudega pensionifond sulle kasulik on?

Kaire Peik | 14.03.2018
On suur vahe, kas maksad oma pensioniraha haldamise eest aastas 0,85 või 1,3 protsenti. Oletame, et sul on pensioniks kogunenud 10 000 eurot. Kui fonditasu on 0,85%, maksad fondivalitsejale aastas 85 eurot. 1,3-protsendise haldustasu korral on summa aga juba 130 eurot. Seega on soodsamat fondi eelistades võit 45 eurot aastas. Arvestades, et pensioniks kogutakse aastakümneid, muutuvad summad juba vägagi märkimisväärseks.
Veel

Kuidas mõjutab uus tulumaksuseadus III sammast?

Kaire Peik | 15.01.2018
III pensionisammas on hea viis pikaajaliseks kogumiseks, sest see on ainus kogumislahendus, mille puhul saad igal aastal sissemakstud summalt tulumaksu tagasi. Kuna 2018. aasta algusest rakendus uus tulumaksuseadus, siis vaatame, kuidas see mõjutab III samba maksustamist.
Veel

Kuidas valida parim II samba pensionifond?

Kaire Peik | 21.11.2017
Pensionifondid pole teema, millesse vabatahtlikult süvenetakse. Enamikule meist tundub, et pensioniaeg jääb kaugesse tulevikku, kuid tegelikult tuleks langetada fondivalik võimalikult süvenenult, et saada maksimaalset kasu.
Veel

Meteoriidikindlustus ja hajutatud riski portfell

Robert Kitt | 01.11.2017
Mida oleme õppinud viimase finantskriisi katalüsaatoriks olnud Lehman Brothersi investeerimispanga pankrotist? Kuidas kaitsta end integreeritud maailmamajanduses juhuslikes asukohtades või valdkondades tekkivate riskide eest?
Veel

4 pensionimüüti, mis tuleks silmapilkselt unustada

Kaire Peik | 14.09.2017
Pensioni kohta levib rohkelt erinevaid müüte ja eksiarvamusi. Oluliste otsuste tegemisel ei saa aga lähtuda pelgalt uskumustest, sest vajadus tulevikuks koguda ei ole müüt, vaid tegelikkus. Kui tunned huvi, miks järgnevad 4 levinud pensionimüüti paika ei pea, tasub edasi lugeda.
Veel