Eesti majapidamiste finantsseis on hea

Tõnu Mertsina | 29.09.2017
Täna avaldas Statistikaamet rahvamajanduse  sektorikontod (viimane aasta 2016), kust on näha, et Eesti kodumajapidamiste säästumäär on jätkuvalt tugev (11% nende kasutatavast tulust). Selle taga on kiire sissetulekute kasvu kõrval mõõdukas tarbimine
Veel

Kuhu tahavad reisida Eesti kooliõpilased? Lõppes konkurss #MeieReis

Kati Voomets | 17.05.2017
Lõppes klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, mille põhieesmärk oli edendada kooliõpilaste finantskirjaoskust ehk rahatarkust. Konkursi tulemusel saadetakse tasuta klassiekskursioonile 83 õpilast.
Veel

Kolm asja, millele mõelda enne suure laenu võtmist

Anne Pärgma | 16.05.2017
Eesti majandusel läheb praegu hästi – kasvab tarbijate kindlustunne ja valmidus teha suuremaid otsuseid, nagu näiteks kodu ostmine või vahetamine suurema või parema vastu. Enne suure laenukohustuse võtmist mõtleb ilmselt enamik ka sellele, mis saab siis, kui rakenduvad mustemad stsenaariumid – kaotatakse töökoht või veab tervis alt? Kas perekond saaks ka sellisel juhul hakkama?
Veel

Uuring: Igal neljandal perel ei ole piisavalt sääste

Kati Voomets | 27.04.2017
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse värskest uuringust selgus, et valdaval osal peredest on olemas säästud, kuid need on väikesed ega võimalda säilitada olemasolevat elustandardit pikema aja vältel. 25% peredest pole üldse sääste või need on väiksemad kui läheks vaja ühe kuu jooksvate kulutuste katmiseks. 1-2 kuud saaks sissetulekute kaotuse korral hakkama 32% peredest, 3-6 kuud 23% peredest.
Veel

Kuidas elada säästlikumalt? Karin Raski 4 soovitust

Kati Voomets | 20.04.2017
Populaarse Facebooki säästmisgrupi „Kogumispäevik“ korraldatud Kirbuturul andis häid soovitusi kuulajatele tuntud näitleja ja omanimelise keskkonnasäästliku rõivabrändi „Kalamaja Printsess“ omanik Karin Rask, kes avaldas nii mõndagi üllatavat.
Veel

Kuidas võtta oma raha-asjad kontrolli alla?

Kristel Peterson | 25.01.2017
Jõukuse juurde ei vii ühtki kiirteed. Ometi on rahalise kindlustatuse saavutanud inimesed ikka ja jälle tõestanud, et mööda püsivuse ja enesekontrolli rasket teed käies on võimalik tasapisi jõukust akumuleerida. Millest alustada ja kuidas tuleb siin kasuks mobiilipank?
Veel