Teadlased ja ettevõtjad: tuleviku majandus sõltub tööturust, avatusest, robotitest (video)

Kristel Peterson | 15.02.2017
Swedbank esitles eesti keeles ilmunud rahvusvahelist bestsellerit 'Tuleviku majandus', mille autoriks on tunnustatud USA innovatsiooniekspert Alec Ross. Raamatuesitlusel arutlesid tuntud Eesti ettevõtjad ja teadlased, milliseid oskusi on meil vaja tuleviku ühiskonnas edukalt läbilöömiseks. Vaata arutelu videot Postimees Onlines. Veel

Marju Lauristin: teravalt ja teraselt Euroopast ja Eestist

Taivo Paju | 15.12.2016
Sel sügisel astus Privaatpanganduse klubis üles Marju Lauristin – professor, Euroopa Parlamendi liige, Eesti mõjukaim poliitik 2015. Teraselt ja teravalt võttis ta euroliidu ja eestlaste olukorra kokku.
Veel

Teaduse tähtsus ja mõju ühiskonnale

Robert Kitt | 05.12.2016
Essee Eesti Teadusagentuuri värskelt välja antud kogumikus "Eesti teadus 2016". Kui aga Eesti teadlased loovad uut intellektuaalset omandit koos Eesti ettevõtjatega ja Eesti ettevõtjad loovad seeläbi palju lihtsaid töökohti, siis saavutame olukorra, kus Eesti teadlased loovad Eesti inimestele töökohti.
Veel

Tartu ülikool ja Swedbank alustavad koostööd innovatsiooni alal

Kristel Peterson | 30.11.2016
TÜ rektor Volli Kalm ja Swedbank Eesti juht Robert Kitt sõlmisid raamlepingu, mis sõnastab eesmärgid pikaajaliseks koostööks majanduse, IT ja matemaatika valdkonnas, arendades õppekavasid, panustades õppetöösse ning toetades interdistsiplinaarsete projektide elluviimist.
Veel

Poliitiline ebakindlus USA presidendivalimiste järel kasvanud

Liis Elmik | 10.11.2016
Trumpi populaarsuse taga on ilmselt osaliselt keskklassi sissetulekute stagneerumine. Investoritele ja analüütikutele ei meeldi ametisse astuva presidendi seisukohtade ebamäärasus ja vastuolulisus. Üldine ebakindlus püsib seni, kuni selgub Trumpi meeskond ja täpsem poliitiline programm.
Veel

Swedbanki majandusprognoos – august 2016

Liis Elmik | 29.08.2016
Nõrk majanduskasv, madalad intressmäärad ja populismi levik on kolm tegurit, mis maailmamajanduse arengut oluliselt mõjutavad. Meie hinnangul kasvab maailma majandus lähiaastatel jätkuvalt umbes 3% võrra aastas. Peamiselt oodatust nõrgemate investeeringute tõttu alandasime Eesti 2016. aasta SKP kasvuprognoosi 1,5 protsendile.
Veel